Wybudowano w Legnicy

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w miesięczniku LEGNICA.eu redaguje cykl artykułów, poświęconych budowlom naszego miasta. Prezentujemy obiekty dawne i najnowsze, istniejące i znane z przeszłości. Autorami tekstów będą: architekci, archeologowie, historycy sztuki, planiści i pasjonaci legnickiej architektury. „Wybudowano w Legnicy” zaplanowano, jako forum otwarte, na którym każdy mieszkaniec będzie mógł zamieścić ciekawy artykuł, opatrzony zdjęciami z wybranej przez siebie formy architektonicznej.

Wymogi redakcyjne: tekst 2000 znaków ze spacjami. Ilustracje: 3-5 szt.

Teksty proszę wysyłać na adres mailowy: witold.laszewski@gmail.com

________________________________________________________________

W numerze marcowym (2017) LEGNICA.EU ukazał się artykuł Witolda Łaszewskiego „Baszta Nowej Bramy Legnickiej.”

„Listopadowe przedpołudnie 1999 roku, jezdnia ul. Wrocławskiej. Po otrzymaniu pozwolenia od Służby Ochrony Zabytków, można było przystąpić do rozkuwania zabytkowego sklepienia. „Proszę uważać, tam znajduje się pomieszczenie, do którego nie wchodzono od ponad stu lat.” Po chwili wąski otwór był gotowy. Pracownik uzbrojony w latarkę, nie bez trudu wsunął się w jego czeluść. Wszyscy wstrzymali oddech. Z podziemi dobiegło dziwne pytanie. „Czy w średniowieczu były junkersy?! ... .”

________________________________________________________________

Zapowiedzi:

W numerze majowym (2017) ukarzą się artykuły: Izabelli Stasiak-Kicielińskiej „Najpiękniejsza aula w mieście – Lotnicza 26. ” i Wojciecha Morawca „Gdzie ta magia???”

ed
 
 

menu

 
 

Herb Legnicy


polecane

 
Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy
tpnlegnica@op.pl